Help:Редактування

From semantic-mediawiki.org
Посібник користувача
Вступ
Інтерфейси перегляду
Службова:Ask (моск.)
Службова:Перегляд (англ.)
Семантичний пошук
Вибірка сторінок (англ.)
Строгі компаратори (англ.)
Відображення інформації (англ.)
Формати виводу (англ.)
Вбудовані запити (англ.)
Поняття (англ.)
Логічний вивід (англ.)
Редактування
Властивості і типи
Одиниці виміру
Семантичні шаблони
Службові гіперланки
Семантична павутина
Експорт OWL/RDF (англ.)
Зовнішні інструменти (англ.)
Імпорт словників (англ.)
Посібник адміністратора (англ.)

Цей розділ пояснює як редагувати сторінки Семантичної МедіаВікі. Як пояснено у вступі, SMW надає спеціальну розмітку, що дозволяє редакторам надавати "підказки" комп'ютерним програмам, як інтерпретувати певну інформацію, що міститься у вікі. Такі "підказки" називаються семантичною розміткою і вставляються безпосередньо в текст. Окрім цього пункту редактування у Семантичній МедіаВікі таке саме, як у звичайній. Користувачі, що не знайомі з основами редагування, можуть спочатку прочитати як створювати і змінювати сторінки у МедіаВікі.

Загальний огляд[edit]

Розмітку Семантичної МедіаВікі можна розгядати як розширення існуючої системи категорій МедіаВікі. Категорії класифікують статті за певними критеріями. Наприклад, додаючи в статтю [[Категорія:Міста]], сторінка позначається такою, що описує місто. МедіаВікі може використовувати цю інформацію для того, щоб ґенерувати список усіх міст у енциклопедії і допомагає користувачам шукати інформацію. Семантична МедіаВікі надає додаткового значення структуруванню вікі. Сторінки мають гіперланки і текстові значення в них, але тільки людина розуміє що конкретна гіперланка або текст представляє. Наприклад, "Київ – столиця України з населенням 2 822 120 людини" означає дещо інше, ніж "граючи за збірну України, заробив 2 822 120 гривень за рік". SMW дозволяє нам відмітити гіперланку або текст на сторінці, щоб описати їх значення. Це перетворює гіперланки і текст на семантичні властивості статті. Властивість «столиця» відрізняється від «футбольної збірної країни», так само властивість «населення» відрізняється від «річного доходу».

Це доповнення надає можливість користувачам вийти за межі простої класифікації статей за категоріями. Семантичні властивості не схожі один на одного і можуть відповідати різним типам даних: числових, текстових, дати і часу, координат, тощо. До того ж числові дані можуть бути пов’язані з різними одиницями вимірювання. Ці розбіжності теж можна відобразити, використовуючи Семантичну МедіаВікі. Можна створювати власні одиниці вимірювання; використовувати семантичні шаблони для полегшення розмітки. Крім того, є можливість створювати семантичні запити з допомогою спеціальної мови запитів. Читачам не обов'язково знати мову запитів, оскільки їх результати можуть бути вмонтовані в сторінку.

Категорії[edit]

На відміну від семантичних властивостей, категорії доступні і без Семантичної МедіаВікі. Як працювати з категоріями описано тут. У категорії має бути своя сторінка, де має бути описано, які статті слід включати до неї. В Семантичній МедіаВікі використання категорій носить більш вузький характер і часто замінюється використанням властивостей, запитів та понять (збережених запитів, які можуть бути використані повторно.) Наприклад, нам потрібно створити категорію «Міста-мільйонники», але населення міст постійно змінюється. Ми можемо створити запит на всі міста з населенням більше або рівне 1 000 000. Таким чином зникає потреба постійно змінювати категорію "міста-мільйонники".


Ця сторінка стосується усіх версій Семантичної МедіаВікі, починаючи з 1.0 і до останньої версії.
      Інші мови : defrnlru

Editing uk 1.0